Interiérový dizajn je viac ako umenie. Interiérový dizajn by mal preukázať váš štýl a cit pre dizajn. Nie je to len výber správnych látok a farieb. Interiérový dizajn by mal byť koncept, ktorý zahŕňa celý rad dôležitých prvkov.

Farby, ktoré sú v interiéri použité by mali na prvý pohľad preukázať váš cit pre dizajn. Výber farby na stenu by mal dominante určovať vzhľad celej miestnosti. Ak si vyberiete správne farby pre váš interiér, spolu s použitými doplnkami si vytvoríte bývanie vašich snov. Samozrejme výber správnych farieb je dôležitý aj pre obchodné a iné komerčné priestory.

Dekoračné omietky nie sú prejavom luxusu. Dekoračné omietky sú symbolom úcty k dizajnu. Je to akýsi moderný prostriedok, ako na steny umiestniť formu umeleckého diela. Dekoračné omietky sú žiadané a vyhľadávané špičkovými bytovými dizajnérmi, no rovnako krásny interiér zaiste túžite mať aj u vás doma.

Dizajn interiéru je proces, ktorý poskytuje súbor esteticky príjemných, ale efektívnych riešení pre lepšie využitie daného priestoru. 

Jednou z výhod použitia dekoratívnej omietky je, že môžete vytvoriť vzhľad na mieru. Na rozdiel od tapiet je tiež možné použiť dekoratívnu omietku, aby sa dosiahol bezproblémový vzhľad a dojem. Niektoré dekoratívne omietky umožňujú vytvárať pomerne presnú imitáciu rôznych prírodných povrchov, ako je prírodný kameň, mramor, tehla, či drevo.

Nechajte sa inšpirovať pestrou paletou realizácii, alebo sa neviažte a navrhnite si vlastný, originálny dizajn vášho interiéru.