Vstupná hala/chodba/predsieň je prvá vec, ktorú vidí osoba keď vchádza do domu. Jej dizajn preto vytvára dojem. Ide však o veľmi namáhanú miestnosť . Ukladajú sa tu vrchné odevy, topánky, do domu sa vnáša nečistota, prach. Vo vstupných chodbách, sa steny rýchlo ošúchajú a znečistia. Preto materiály na úpravu povrchu stien v chodbe musia okrem estetických vlastností spĺňať aj požiadavky na praktickosť. Steny by mali byť nielen pekné ale aj odolné voči mechanickému oderu, umývateľné, mali by sa dať ľahko vyčistiť.
Na trhu existuje mnoho typov dekoratívnej omietky a jej aplikačných technológií, farieb a štýlov https://rives.sk/katalog-rives-slovensko/. Veľkou výhodou určitých typov dekoratívnej omietky s textúrou je, že maskuje drobné nerovnosti na stenách  https://rives.sk/produkty/materix-benatska-omietka/ . Naopak pri niektorých typoch štruktúry je hladká sadrová omietka nevyhnutnosťou https://rives.sk/produkty/seduxion-zamatova-omietka/.

Ako začať?

Povrchová úprava a následné nanášanie dekoratívnej omietky nie je ľahká úloha a nie každý ju zvládne sám. Preto ak si netrúfate, obráťte sa na náš tím profesionálnych dekoratérov http://www.rives.sk.  Prípravné práce zahŕňajú olepenie a zakrytie samotného priestoru ochrannou fóliou a nalepenie maliarskej pásky okolo celej steny, ktorú ideme dekorovať. Dôležitosť dobrého základného penetračného náteru by sa v žiadnom prípade nemala podceňovať. Po nanesení dekoračného materiálu vytvárame požadovaný efekt pomocou kvalitného náradia ako: špachtľa, vyčesávacia kefa, šablóna, hladítko, textúrovaný valček. Štruktúrovaná omietka na chodbe si vyžaduje ošetrenie ochranným lakom. Stena si tak zachová farbu, je odolnejšia voči poškodeniu, dáva lesklý alebo matný finiš a slúži ako “ochranný štít”.