Dekorácie stien v podobe dekoratívnych omietok sú čoraz viac trendy. Tento trend zrejme určitým spôsobom súvisí s ďalším trendom, čo je vnášanie prírodných prvkov do obydlí. Práve dekoračná omietka, ktorej tento článok venujeme, má vynikajúcu schopnosť napodobniť krásne prírodné povrchy, ako je kameň, drevu alebo aj kožu zvieraťa.

V tomto materiály sa nachádzajú špeciálne prísady, vďaka ktorým má omietka jedinečné vlastnosti a neobvyklý vzhľad. Poďme však k samotným výhodám.

Široké možnosti dekoratívnej omietky

Prvú výhodu už určite môžete určiť aj sami a je ňou variabilnosť. Či už je váš interiér zariadený moderne a chcete do neho vniesť prvok kameňa alebo si skôr želáte drevený povrch, všetko sa dá dosiahnuť vďaka dekoratívnej omietke. Mimoriadne moderné sú dnes aj mramorové či benátske omietky, ktoré vytvárajú špeciálny elegantný efekt. Môžete vyberať aj rôzne vzory a reliéfy na povrchu. Navyše, vždy dosiahnete váš osobitý, odlišný a originálny vzhľad.

Dekoračná omietka skryje nedokonalosti a je odolná

Omietka dokáže tiež na stenách prekryť aj mnohé nedostatky, ako sú napríklad nerovnosti. Taktiež sa tu využíva aj široké množstvo impregnácií a náterov, aby bola dostatočne odolná. Vďaka špeciálnej povrchovej zmesi či vosku, sa na nej vytvára film, ktorý je odolný voči vlhosti a umývateľný. Sú tiež šetrné k životnému prostrediu.

Tu však so zoznamom výhod nekončíme. Okrem iného sú tieto dekoračné omietky aj trvácne a majú dlhú životnosť. Taktiež majú veľmi dobrú priedušnosť, vďaka čomu budú vaše steny dýchať. Majú UV odolnosť a tiež dobre odolávajú vlhkosti. Ak budete mať omietku z umývateľného materiálu, dokážete ju zachovať vo veľmi dobrej kondícii ešte dlhšie. A nakoniec – sú skutočne originálne (čo všetko dokážu), dajú sa využiť aj na rôzne podklady a svoju krásnu farbu si zachovajú aj po rokoch.