Kto chce zmenu v interiéri, nemusí zhotovovať nový nábytok. Stačí využiť štyri steny, vybrať inšpiratívnu dekoratívnu techniku, povrchovú úpravu, farebný odtieň a finálny efekt. Fádna miestnosť sa v tej chvíli vyšvihne medzi kreatívne krásky.

Steny opatrené niektorou dekoratívnou technikou sú originálne, kreatívne a vždy fantastické. Nikdy nie sú rovnaké, výsledný efekt záleží na zvolenej technike, použitom materiáli a zručnosti dekoratéra.

V interiéri takto elegantne zažiaril moderný krb a stal sa jedinenčým prvkom moderného interiéru domova
V interiéri takto elegantne zažiaril moderný krb a stal sa jedinenčým prvkom moderného interiéru domova

Kombinujte povrch, farby a vzory

Povrch môže byť v divokých aj umiernených farebných odtieňoch, plastický na dotyk, nápadito škvrnitý, žilkovaný, hladký, hrubý, pórovitý či hodvábne zamatový. Záleží, čo preferujeme. Niektoré materiály sú vhodné do kúpeľní, kuchýň, pretože znesú aj zvýšenú vlhkosť vzduchu a nevadí im voda. Iné sú dokonale priedušné a odolné voči mechanickému poškodeniu.

Vlastná realizácia trvá podľa typu techniky až týždeň alebo aj dlhšie, pretože je nutné dodržiavať technologické prestávky kvôli zasychaniu jednotlivých vrstiev. Netradičné techniky na stene sú pre nás výzvou, hrou, ktorou stojí za to vyskúšať.

Imitácia pohľadového betónu ľahko vďaka dekoratívnej omietke

Nadčasovosť, eleganciu a minimalizmus ponúka dekoratívna technika, ktorá imituje pohľadový betón. Výsledkom je dokonalá plocha bez škár, ktorá je odolná voči mechanickému poškodeniu aj proti zvýšenej vzdušnej vlhkosti.

Vzhľad povrchu je možný v rôznych štruktúrach od hladkej po hrubo štruktúrovaný, napríklad zvýraznený patinou. Podľa posledných talianskych trendov je obľúbená istá pórovitosť s jemne prebrúseným povrchom. Pomlžeme vám vybrať tú správnu dekoratívnu omietku.

Finálnu podobu dekoračnej omietke dáme aj zvolenou povrchovou úpravou. Môže ísť o matné zamatové lakovanie s prírodnejším vzhľadom, kedy je povrch otvorený. Do kúpeľne a kuchyne je zase vhodnejšia povrchová úprava odolná voči vlhkosti, pri ktorej je povrch hĺbkovo impregnovaný proti stálemu pôsobeniu vody.

Rustikal alebo punk steam?

Obľúbené je aj designové ladenie do štýlu rustikal, ktoré zvýrazní farebné ťahy a póry povrchu a najviac dá vyniknúť štruktúre pohľadového betónu. Na druhú stranu ôadenie do štýlu punk steam, ktory pripomína histrickú podobu priemyselných priestorov, je úchvatný a ohúri každú návštevu.