Oranžovo-ružová Peach Fuzz

Každý rok vládne svetu dizajnu a architektúry farba, ktorá sa nesie módou, nábytkom, či umením. Pantone, svetová autorita vo farbách, označila za farbu roka 2024 odtieň Peach Fuzz. Tento zamatovo jemný broskyňový odtieň vyvoláva pocit pohody a vyžaruje modernú eleganciu. Do vášho interiéru vnesie harmóniu a relaxáciu, čo je v dnešnej uponáhľanej dobe viac ako vítané. Vďaka svojej schopnosti vytvárať útulnú a príjemnú atmosféru je ideálny pre tých, ktorí chcú svoj domov premeniť na oázu pokoja a pohody. Dekoratívna omietka v tejto farbe zmení váš interiér na teplejší, mäkší a svetlejší.

Tento odtieň je vhodné kombinovať s pastelovými farbami, prípadne s bielou alebo šedou. Najlepšou kontrastnou farbou budú svetlé tóny pastelovo modrej, pastelová zelená, prípadne teplé tóny hnedej. Elegantný a komfortný interiér dosiahnete v spojení s čiernou alebo tmavošedou farbou. Práve toto spojenie je ideálnou voľbou do komerčného alebo obchodného prostredia.

Medovo-béžová Limitless

Spoločnosť PPG vyhlásila za svoju farbu roka 2024 odtieň Limitless, ktorý je kombináciou medovej a béžovej. Farba Limitless pomáha vytvoriť hrejivý pocit domova. Veľmi dobre harmonizuje s inými teplými aj studenými farbami. Tento odtieň ľahko skombinujete s jemnými pastelovými farbami, zemitými odtieňmi ale aj s jednou akcentovou – tmavohnedou, čiernou, mosadznou, striebornou či bronzovou. Dokonale sa hodí k dreveným povrchom a k povrchom z iných prírodných materiálov. Umožňuje vyniknúť obľúbeným čiernym a mosadzným kovovým prvkom, aj strieborným a bronzovým doplnkom. Buďte originálny a skombinujte túto farbu s dreveným dekorom od Rives Slovensko .