Objavte niekoľko spôsobov, ako zamaskovať nerovné steny a zároveň oživiť interiér. Ak je stena v horšej kondícii a teda nie je vhodná pre obklad, či tapety, zdiaľky na vás máva dekoratívna omietka so svojimi výnimočnými vlastnosťami a nekonečnými designovými možnosťami, ktoré spravia zo škaredého káčatka vašej steny luxusnú stenu alebo naopak prinesie vhodnú patinu, zamaskuje alebo zvýrazní prvky, či pomocou mandaly vyjadríte svoju životnú filozofiu.

Nerovné steny sú príležitosť pre dekoračnú omietku

Detial mandaly na stene spáne.
Detial mandaly na stene spáne.

Pokiaľ sa nerovnosti vyskytujú iba na niektorých častiach stien alebo na jednej stene, je možné ich zamaskovať nanesením dekoratívnej omietky na pôvodný podklad. Dekoratívna omietka má oveľa väčšiu zrnitosť ako omietka na stene, takže vytvorí jasnú štruktúru, pod ktorou nerovnosti zmiznú. Pokiaľ pridáte dekoratívny efekt v podobe zaujímavej farby alebo vzoru, vytvoríte atraktívnu interiérovú dekoráciu a zároveň zamaskujete chyby nerovných stien. Existuje mnoho druhov a efektov dekoratívnych omietok. Pri ich aplikácii sa riaďte odporúčaniami výrobcu použitého výrobku.

Prečo si zvoliť dekoračnú omietku

Prejdime si niekoľo výhod dekoratívnych omietok:

 

  • Jedinečný spôsob, ako rýchlo a jednoducho skrášliť interiér.
  • Majú dlhú životnosť
  • Dolné proti slnečnému žiareniu, vďaka čomu farby zostávajú dlho jasné a trvanlivé.
  • Vysoká priedušnosť a tým pádom sú prirodzene odolné voči plesniam.
  • Prírodné a ekologicky nezávadné dekoratívne omietky.
  • Ľahko sa udržujú, a tak ich v prípade nehody môžete len umyť obyčajnou vodo
  • Vhodné aj do kúpeľne alebo do kuchyne, v prípade, že zvolíte správny typ dekoratívnej omietky pre konkrétny druh interiéru

 

Aplikácia dekoratívne omietky

Pokiaľ sa rozhodnete pre aplikáciu dekoratívne omietky, zájdite si k jednému z našich realizátorov a nechajte si poradiť. Odborníci vám poradia nielen vhodný typ dekoratívnej omietky, ale aj pomôžu s predstavou konečného vzhľadu vo vašom interiéri.

Skontrolujý tiež povrch, na ktorý chcete dekoratívnu omietku naniesť. Mal by byť čistý, bez prachu, mastnoty a iných nečistôt, suchý, bez známok vlhkosti alebo plesní. Dôležité je, aby sa na povrchu neodlupovala farba, prípadne aby stena nebola nijako inak poškodená. Pokiaľ je stena v poriadku, potom sa môže prejsť k aplikácii samotnej dekoratívnej omietky. V opačnom prípade sa dohodnete na stavebných prácach, ktoré podkladovú stenu pripravia tak, aby bola aplikácika dekoračnej omietky trvácna.